Aizdevums pret īpašumu

Lai arī auto ir viens no biežākajiem ķīlas veidiem aizdevuma piešķiršanai, daļa naudas aizdevēju pieņem arī citus ķīlas veidus. Aizvien biežāk aizdevēju piedāvājumos, kā opcija parādās arī aizdevums pret īpašumu. Parasti tā ir iespēja klientiem, kuriem agrāk ir bijušas nenokārtotas parādsaistības, vai šībrīža finansiālā situācija nav pietiekoši labvēlīga. Lielākoties krediti paradniekiem bez kilas ir neiespējami, jo naudas kredīts bez ķīlas tādos apstākļos ir riskants.

Kā ķīla ir iespējama gan jau iepriekš minētā automašīna, gan dzīvoklis, zeme vai cits īpašums, kura vērtība ir gana augsta, lai būtu samērīga kredīta lielumam. Naudas aizdevums bez ķīlas ir pieejams aizņēmējiem ar pietiekamiem ienākumiem un pozitīvu aizdevumu vēsturi, vai arī situācijās, ja plānotā kredīta apjoms nav pārāk liels. Tomēr, ja vēlaties aizņemties lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs iespējami.

Īpašuma ieķīlāšana ir labs variants cilvēkiem, kas agrāk, atrodoties nelabvēlīgā finansiālajā situācijā, ir izbojājuši savu kredītvēsturi vai nonākuši nemaksātāju reģistrā, jo arī viņiem var tikt piešķirts aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu visbiežāk dod plašākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo īpašuma cena pārsvarā ir daudz lielāka, kā, piemēram, ikmēneša ieņēmumi, paverot iespējas uz lielākiem kredītiem, sniedzot iespējas iegādāties lielākus pirkumus.

Saprotami, kredīts pret ķīlu arī uzliek daudz nopietnākas obligācijas. Ja nelielus patēriņa kredītus atļaujamies ignorēt situācijās, kad trūkst naudas kredītsaistību segšanais, tādos gadījumos, ieķīlājot vērtīgu īpašumu, būsim daudz ieinteresēti pēc iespējas ātrāk nosegt kredītu, lai atgūtu īpašumtiesības. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to nevaram atdot laikā, lai gan ar papildus procentiem, drīkstam to atdot vēlāk, kad finansiālā situācija paliek labāka. Bet, ieķīlājot mašīnu vai māju, uzņemamies risku to zaudēt, ja neapmaksāsim kredīta saistības tam atrunātajā laikā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas spēj apmierināt mūsu tā brīža vajadzības, ja plānojam lielu pirkumu, taču, ja negribam lieki likt uz spēles īpašumu, tad tas ir piemērotākais risinājums.

Tāpēc, izvēloties kredīta veidu, un izvērtējot, vai dot priekšroku kredītam ar vai bez īpašuma ieķīlāšanas, allaž jāapzinās mūsu iespējas atmaksāt izsniegto kredītu tam plānotajā laikā. Kredīta apjoms vienmēr būs mazāks par patieso ieķīlātās mantas vērtību, tāpēc, ja nenokārtosim noteiktos maksājumus, riskējam zaudēt krietni vairāk.